آسکی جراحی عمومی | آمادگی امتحان آسکی جراحی عمومی

آسکی جراحی عمومی

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

در این مقاله قصد داریم در مورد آسکی جراحی عمومی مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم که شامل آسکی جراحی عمومی، طریقه برگزاری آزمون، برای موفقیت در آزمون آسکی جراحی چه اقداماتی باید انجام داد؟ معرفی محصولات و دوره آمادگی امتحان: همایش، فیلم و دوره آنلاین آسکی جراحی عمومی می شود. در این مقاله نمونه سوال آسکی جراحی عمومی را نیز در اختیارتان قرار خواهیم داد.

آسکی جراحی عمومی

تمامی پزشکان و داوطلبان آزمون های پزشکی با امتحان آسکی آشنایی کامل دارند و میدانند که این آزمون چه مقدار دشوار است. یکی از دلایلی که این آزمون را دشوارتر می کند ناشناخته بودن بودن آن می باشد، و دلیل دیگر آن عدم وجود اطلاعات کافی در مورد روند امتحان و نحوه موفقیت در این آزمون می باشد. برای آشنایی با روند امتحان و موفقیت در این آزمون در ادامه توضیحاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. همانطور که از تعریف آزمون آسکی مشخص است آزمون آسکی جراحی عمومی یک آزمون بالینی ساختار یافته عینی Objective Structured Clinical Examination General surgery می باشد. بهترین روش برای موفقیت در این آزمون طبق تعریف آن مهارت های بالینی بسیار بالا است.

در آسکی جراحی عمومی بیشترین تاکید روی بیماری های رایج است. داوطلبان باید بتوانند بطوری تمرین و ممارست داشته باشند که در برابر بیمار اقدامات تشخیصی مناسب را انجام دهند و از لحظه ارتباط با بیمار تا تشخیص بیماری داوطلب باید مرحله به مرحله بر اساس شرایط بیمار تشخیص را اولویت بندی کند. تمامی اقدامات باید سنجیده شده و دارای کمترین خطر برای بیمار باشد. نکات مهم آزمون آسکی جراحی عمومی شامل: پاسخ به سوالات PMP، سوچور زدن، تشخیص اسلاید، پروسیجرهای مختلف order نویسی در جراحی، سونوگرافی، ارزیابی بالینی در post up و بسیاری موارد دیگر است.

طریقه برگزاری آزمون آسکی جراحی عمومی

موفقیت در آسکی جراحی عمومی به منزله موفقیت در آزمون بورد تخصصی می باشد. برای شرکت در امتحان آسکی جراحی عمومی داوطلبان ابتدا باید در امتحان کتبی بورد شرکت کنند و آن را با موفقیت پشت سر بگذارند. سوالاتی که در این آزمون مطرح می شود کیس محور و بصورت 4 گزینه ای است، برای موفقیت در آزمون بورد تخصصی باید تسلط کامل روی مطالب رفرنس Sabiston ،Maingot ،Schwartz داشته باشید.

برای اکثر داوطلبان خواندن رفرنس به زبان انگلیسی وقت گیر و دشوار است. موسسه رهپویان شریف برای این مرحله امتحان بورد اقدام به طراحی و تولید سری کتاب های کیمیا که شامل: خلاصه درس طبق رفرنس و سوالات 5 سال گذشته بهمراه پاسخ تشریحی و سری کتاب های اکسیر  شامل: سوالات بهمراه پاسخ تشریحی 10 سال گذشته آزمون ارتقا و بورد و طراحی اپلیکیشن فلش کارت ارتقا و بورد شامل: سوالات کوتاه پاسخ، سوالات جای خالی، سوالات چهار گزینه ای و سوالات صحیح و غلط می باشد، نموده است تا داوطلبان با مطالعه این دو سری از کتاب و اپلیکیشین بتوانند به راحتی آزمون کتبی بورد را پشت سر گذاشته و وارد مرحله آزمون آسکی جراحی عمومی شوند.

امتحان آسکی جراحی عمومی از دو مرحله مجزا که شامل آزمون PMP (سوالات چهار گزینه ای بصورت الکترونیکی) و آزمون ایستگاهی (بصورت شفاهی از مرحله ملاقات با بیمار تا تشیخص بیماری) برگزار می شود. در آزمون ایستگاهی تجهیزات مختلف نیز وجود دارد که داوطلبان باید با استفاده از آن تشخیص بیماری را انجام دهند. نحوه امتیاز دهی بصورت استاندارد توسط وزارت بهداشت و آموزش پزشکی صورت می گیرد و عملکرد داوطلبان در هر ایستگاه دارای امتیاز است.

امتحان آسکی جراحی

برای موفقیت در امتحان آسکی جراحی چه اقداماتی باید انجام داد؟

کلید موفقیت در هر امتحان تمرین و ممارست بصورت اصولی است. اما امتحان آسکی جراحی عمومی با دیگر امتحانات کاملا متفاوت است یکی از دلایل آن همانطور که گفته شد ناشناخته بودن نحوه برگزاری، سوالات، تجهیزات پزشکی و روند برگزاری آزمون می باشد. بیشتر داوطلبان باتوجه به زمان برگزاری آزمون آسکی که یک روز پس از امتحان بورد کتبی برگزار می شود زمان کمی برای آمادگی امتحان دارند و این اصلی ترین دلیل بوجود آمدن استرس در داوطلبان است گه باعث عدم موفقیت می شود.

برای اطلاع از دیگر محصولات امادگی آزمون های مختلف پزشکی به قسمت محصولات مراجعه کنید.

داوطلبانی که ارتباط بسیار کمی با بیماران دارند در زمان امتحان آسکی جراحی عمومی علاوه بر استرس دارای اعتماد بنفس کمی هستند همچنین داوطلبانی که ارتباط خوبی با بیماران دارند، ولی از روند آزمون چندان آگاهی ندارند و مدت زمان کم برای آمادگی آزمون ممکن است دچار استرس شوند و در نهایت منجر به عدم موفقیت این داوطلبان شود. حال سوال اینجاست که داوطلبان باید چگونه استرس خود را کاهش و اعتماد بنفس خود را افزایش دهند؟ برای اینکار باید داوطلبان از محصولات، همایش و دوره های آمادگی آزمون آسکی جراحی عمومی که توسط موسسات با سابقه و دارای تجربه بسیار بالا برگزار می شود استفاده کنند موسسه رهپویان شریف با سابقه 12 ساله در طراحی و تولید محصولات متنوع آمادگی آزمون های مختلف پزشکی از بهترین های این زمینه می باشد در ادامه محصولات متنوع آمادگی آزمون آسکی جراحی عمومی موسسه رهپویان شریف را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

محصولات آمادگی آزمون

برای موفقیت در امتحان آسکی جراحی عمومی باید دارای مهارت بالینی بسیار بالا و مسلط روی تمامی مباحث رفرنس باشید و از تجهیزات، روند امتحان و نحوه پاسخ دهی به سوالات مختلف آگاهی کامل داشته باشید به همین منظور موسسه رهپویان شریف اقدام به طراحی آزمون شبیه سازی PMP، برگزاری همایش، تولید DVD های آموزش آسکی جراحی عمومی و برگزاری دوره آنلاین آسکی نموده است.

کتاب آسکی جراحی

آزمون شبیه سازی PMP: همانطور که گفته شد یکی از مراحل آزمون آسکی جراحی عمومی آزمون PMP می باشد که بصورت الکترونیکی برگزار می شود که ممکن است داوطلبان بدلیل عدم آشنایی با نحوه پاسخ دهی به سوالات ممکن است در این آزمون موفق نشوند از این رو موسسه رهپویان شریف برای آمادگی داوطلبان و آشنایی بیشتر با این آزمون اقدام به طراحی آزمون شبیه سازی PMP نموده است.

همایش آسکی: همه ساله همایش آسکی جراحی عمومی با حضور اساتید متبحر حد فاصل آزمون کتبی بورد تا آزمون آسکی برگزار می شود. این همایش هرساله طبق شیوه برگزاری امتحان که توسط وزارت بهداشت صورت می گیرد اساتید اطلاعاتی از جمله روند آزمون، نحوه پاسخ دهی به سوالات، تدریس مباحث مهم رفرنس و تجهیزات بکار رفته را آموزش می دهند. همایش آسکی آمادگی بیشتر داوطلبان، کاهش استرس و افزایش اعتماد بنفس را بهمراه دارد. برای مشاهده نحوه برگزاری همایش ها کلیک کنید.

فیلم آسکی: فیلم آسکی جراحی عمومی محدودیت زمانی ندارد و داوطلبان میتوانند از آن در هر مکان و زمان استفاده کنند. این سری از فیلم ها بصورت DVD در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. محتوای DVD ها شامل مباحث و نکاتی است که اساتید در همایش های آسکی بیان نموده اند.

دوره آنلاین آسکی: سطح دوره آنلاین آسکی جراحی عمومی مانند همایش های آسکی می باشد. با این تفاوت که در هر مکانی میتوانید از دوره آنلاین بهرمند شوید. از مزایای این دوره میتوان به استفاده از تجارب اساتید جراحی عمومی، تسلط بیشتر روی مباحث کلیدی، آشنا شدن با کیس های PMP، آمادگی بیشتر برای آزمون، راه حل های کاهش استرس و افزایش اعتماد بنفس در زمان آزمون و امکان مرور دوره در زمان های دیگر اشاره نمود. در ادامه نتایج نظر سنجی از داوطلبان کلاس آنلاین و برنامه دوره آنلاین آسکی جراحی عمومی در سال 99 را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سوالات آسکی جراحی

برنامه دوره آنلاین آسکی جراحی عمومی در سال 99

برای اطلاع از نحوه شرکت در دوره آنلاین آسکی جراحی عمومی با شماره ۶۶۹0۸۰۰۰ تماس بگیرید. مباحثی که در این دوره تدریس خواهد شد شامل موارد زیر می باشد.

  • آموزش ارزیابی بیماران جراحی عمومی، اقدامات لازم پیش و پس از اعمال جراحی
  • آشنایی با آزمون PMP
  • نکات کلیدی آزمون آسکی

مدت زمان تدریس در این دوره 6 الی 8 ساعت می باشد، در دوره آنلاین آسکی جراحی علاوه بر مباحث فوق مواردی همچون: آشنایی با روند آزمون (اصول کلی امتحان و نحوه امتیازدهی) KFP ،PMP، آمادگی مصاحبه، سوچور، انتوباسیون اوروتراکئال، کریکوتیروئیدوتومی، تعبیه چست تیوب، سوچور ساده، گره با دست در شرایط خاص، آناستوموز روده، عروقی، gambee،lembert ، connel، ترمیم لسراسیون قلب و کبد، ترومبکتومی، امبولکتومی شریانی، مهارت های لاپاراسکوپی شامل بریدن دایره و جداکردن مخلوط اجسام از هم، سونوگرافی FAST،  تعبیه کتترورید مرکزی و دیگر مباحث مهم آسکی تدریس می شود. در ادامه یک نمونه سوال آسکی جراحی عمومی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. درباره آمادگی آزمون اسکی بیشتر بدانید.

نمونه سوال آسکی جراحی عمومی

جهت آشنایی با نمونه سوالات آسکی جراحی عمومی یک نمونه سوال در مرحله PMP را در اختیارتان قرار خواهیم داد. برای مشاهده نمونه سوالات آزمون آسکی در رشته های دیگر اینجا کلیک کنید.

خانم 70 ساله ای با شکایت افزایش دیستانسیون شکم مراجعه نموده است.شرح حال یک ساله درد ناحیه LLQ به مدت چند روزه به همراه یبوست را می‌دهد. این علائم بدون مصرف دارو از بین می‌رفته است.ایشان هیچ گونه بیماری زمینه‌ای و شواهد مصرف دارو را نمی‌دهد. طی 2 روز گذشته اشتهای ایشان کاهش یافته، حالت تهوع، نفخ و درد ناحیه تحتانی چپ شکم را دارد. دفع خون حین اجابت مزاج نداشته است. مختصر یبوست این چند روزه را ذکر می‌کند. در معاینه شکم دیستانسیون دارد و تیمپان است و تندانس ناحیه‌ی LLQ دارد. در معاینه رکتال توده یا مدفوع لمس نشد. در گرافی انجام شده کولون از سکوم تا سیگموئید دیستانسیون دارد.
الف- کدام یک از موارد زیر شایع ترین علل یافته‌های فوق است؟
Colonic  pseudo obstruction 1-
diverticular stricture 1-
Colorectal carcinoma 3+
Inguinal hernia with incarceration 2-
Sigmoidal volvulus 1-
ب- کدام یک از موارد زیر جزء درمان ایده‌آل ولولوس سیگموئید بدون پریتونیت است؟
ساب توتال کولکتومی با ایلئستولی انتهایی 1-
کولکتومی سیگموئید با کولستومی انتهایی 1-
دکمپرسیون آندوسکوپیک و تعبیه رکتال تیوب و کولکتومی سیگموئیدی و آناستوموز اولیه 3+
دکمپرسیون حین عمل و کولوپلکسی سیگموئید 1-
ساب توتال کولکتومی با ایلئوستومی آناستموز و ایلئوستومی لوپ منحرف کننده 1-

کارگاه آنلاین آمادگی آزمون آسکی رشته جراحی

[fusion_button link=”https://drsharif.org/product/%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a2%d8%b3%da%a9%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]کلیک کنید.[/fusion_button]

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *