آسکی زنان | دوره آسکی osce رشته زنان و زایمان

آسکی زنان osce رشته زنان و زایمان

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

در این مقاله قصد داریم در مورد آسکی زنان مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم که شامل: آسکی زنان، مراحل آزمون osce رشته زنان، سوالات آسکی زنان و نحوه موفقیت در آزمون آسکی زنان و معرفی محصولات آموزشی برای موفقیت داوطلبان رشته زنان می باشد.

آسکی زنان

آسکی زنان یا آزمون آسکی رشته زنان هر ساله برای ارزیابی مهارت های بالینی پزشکان رشته زنان و دیگر رشته ها توسط مرکز سنجش پزشکی برگزار می شود. داوطلبانی که در آزمون آسکی رشته زنان به موفقیت دست می یابند دارای مهارت های بالینی بسیار بالایی هستند و روی مطالب رفرنس های اصلی تمرکز دارند و توانسته اند در فضای امتحان استرس خود را کنترل کنند.

برای موفقیت در آزمون آسکی زنان باید ابتدا تسلط کافی روی مطالب رفرنس داشته باشید سپس باید مهارت های بالینی خود را افزایش دهید. برای تسلط روی مطالب رفرنس میتوانید از سری کتب کیمیا رشته زنان و زایمان که ترجمه و تلخیص شده رفرنس اصلی می باشد استفاده کنید. همچنین مهارت های بالینی را میتوانید با آشنا شدن روی کیس های حقیقی و سوالات مختلف افزایش دهید. برای کاهش استرس باید با روند برگزاری آزمون آسکی رشته زنان و سوال های سال های گذشته آشنایی پیدا کنید. موسسه رهپویان شریف برای داوطلبان رشته زنان اقدام به طراحی محصولات مختلف نموده است. برای اطلاع از محصولات مختلف میتوانید به قسمت محصولات مراجعه کنید. در ادامه توضیحات بیشتر را در مورد محصولاتی که میتواند به موفقیت داوطلبان آسکی زنان کمک کند را بیان خواهیم کرد.

آسکی رشته زنان و زایمان

مراحل آزمون osce رشته زنان

آزمون آسکی زنان یک آزمون بالینی ساختار یافته عینی می باشد که دارای دو مرحله مختلف است. مرحله اول آن آزمون pmp و مرحله دوم آزمون ایستگاهی می باشد. آزمون pmp بصورت الکترونیکی و روی کیس های حقیقی است و آزمون ایستگاهی بصورت شفاهی و روی کیس های حقیقی می باشد. همانطور که میدانید موفقیت در آزمون آسکی زنان به منزله موفقیت در آزمون بورد است چرا که آزمون آسکی یکی از مراحل آزمون بورد می باشد. آزمون بورد زنان دارای دو مرحله مختلف است که شامل آزمون کتبی که دارای 150 سوال تستی می باشد و آزمون آسکی که دارای دو مرحله pmp و ایستگاهی می باشد.

موفقیت در آزمون آسکی زنان

داوطلبانی که تسلط روی مطالب ندارند نمیتوانند در آزمون، زمان خود را مدیریت کنند. همچنین عدم آشنایی با روند آزمون آسکی میتواند استرس را افزایش دهد هرچند که داوطلب دارای مهارت بالایی باشد و این موضوعات میتواند باعث عدم موفقیت در آزمون آسکی شود. موسسه رهپویان شریف همه ساله برای موفقیت داوطلبان آسکی زنان محصولات آموزشی متنوعی را ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشد.

 • همایش آسکی
 •  فیلم آسکی
 • آزمون PMP زنان
 • دوره آنلاین آسکی

همایش آسکی رشته زنان و زایمان

موسسه رهپویان شریف از برترین برگزارکنندگان همایش آسکی با حضور اساتید متبحر است که هر ساله اقدام به برگزاری همایش آسکی در رشته های مختلف پزشکی می کند و داوطلبان پس از پشت سرگذاشتن این همایش آمادگی بیشتری برای آزمون دارند به تبع درصد موفقیت پس از شرکت در همایش آسکی زنان افزایش می یابد. چرا که در این همایش داوطلبان با روند آزمون، تجهیزات و سوالات سال های گذشته آشنایی پیدا می کنند.

درباره همایش آسکی رشته زنان بیشتر بدانید.

همه ساله سوالات و کیس های مختلف در همایش آسکی موسسه رهپویان شریف تشابه بسیاری با آزمون اصلی دارند و این موضوع میتواند کمک شایانی به کاهش استرس داوطلبان و موفقیت آنان کند. این همایش در شهر تهران برگزار می شود اما برای آن دسته از داوطلبانی که در تهران حضور ندارند و امکان حضور در این همایش را ندارند موسسه رهپویان شریف اقدام به طراحی و تولید فیلم آسکی زنان و دوره آنلاین نمود تا داوطلبانی که در شهرهای دیگری هستند و یا امکان حضور در همایش را ندارند نیز بتوانند آمادگی خود را برای آزمون آسکی افزایش دهند.

آمادگی آزمون آسکی رشته زنان و زایمان

فیلم آسکی رشته زنان

داوطلبان عزیز رشته زنان و زایمان که به هر دلیلی نمیتوانند در همایش آسکی حضور داشته باشند می توانند از فیلم های آسکی سال های گذشته موسسه رهپویان شریف بهرمند شوند در فیلم آسکی زنان سوالات آزمون های سال گذشته، تجهیزات مورد استفاده در هر ایستگاه و آشنایی کامل با روند آزمون را میتوانید مشاهده کنید.

درباره فیلم آسکی رشته زنان و زایمان بیشتر بدانید.

سوال اینجاست که آیا کسانی که در همایش آسکی زنان شرکت می کنند نیازی به فیلم آسکی ندارند؟ در پاسخ باید گفت آری داوطلبان عزیزی که می خواهند با روند آزمون و سوالات سال های گذشته نیز آشنا شوند می توانند از فیلم آسکی بهرمند شوند و آمادگی خود را برای شرکت در آزمون آسکی افزایش دهند.

آزمون PMP زنان

آزمون pmp زنان موسسه رهپویان شریف شبیه سازی آزمون pmp اصلی می باشد و بصورت آنلاین برگزار می شود. به داوطلبان نام کاربری و رمز داده میشود سپس میتوانند در این آزمون که دارای 11 کیس مختلف و زمانبندی شده می باشد شرکت کنند. از زمانی که داوطلب کیس مورد نظر را انتخاب می کند زمان آزمون شروع می شود و داوطلب در این آزمون شبیه سازی شده میتواند اقدام به تشخیص بیماری و پاسخ به سوالات کند. از آنجایی که آزمون pmp زنان موسسه رهپویان شریف شبیه سازی آزمون اصلی و دارای نمره منفی است و پس از اتمام آزمون آزمایشی داوطلب میتواند مهارت خود را ارزیابی کند. پس از ارزیابی خود پاسخ سوالات را نیز می توانید مشاهده کنید.

درباره آزمون pmp زنان بیشتر بدانید.

از مزایای آزمون pmp زنان میتوان به آشنا شدن با سوالات کیس محور آزمون اصلی و نحوه برگزاری این آزمون اشاره نمود. چرا که این آزمون شبیه سازی شده آزمون pmp اصلی می باشد و میتوانید نحوه مدیریت زمان را نیز در این آزمون تمرین کنید و استرسی که ممکن است در زمان برگزاری آزمون داشته باشید را کاهش دهید.

دوره آنلاین آسکی

دوره آنلاین آسکی زنان را میتوانید در مکان دلخواه مشاهده کنید در این دوره میتوانید از تجربیات اساتید زبردست رشته زنان بهرمند شوید. همچنین می توانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. همچنین پس از حضور در دوره آنلاین آسکی زنان میتوانید در زمان های دیگر نیز از محتویات ارائه شده در این دوره استفاده کنید. برای شرکت در کلاس های آنلاین باید نام کاربری و پسورد داشته باشید و در ساعت تعیین شده میتوانید در کلاس حضور داشته باشید.

درباره دوره آنلاین آسکی بیشتر بدانید.

در این دوره بطور کامل با روند برگزاری آزمون اصلی آشنا می شوید و میتوانید مطالبی را که گفته می شود را در زمان های دیگر نیز استفاده کنید با این کار میتوان مطالب را مرور کرد و در نتیجه آمادگی خود را برای آزمون اصلی افزایش دهید. تسلط روی مباحث مهم می تواند اعتماد بنفس شما را افزایش دهد که این مطالب توسط اساتید برجسته آموزش داده می شود. در ادامه نتایج نظر سنجی از داوطلبان کلاس آنلاین و برنامه دوره آنلاین آسکی زنان در سال 99 را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سوالات آسکی زنان

دوره آنلاین آسکی زنان سال 99

در دوره آنلاین آسکی زنان اساتید متبحر این رشته حضور دارند و موارد مهم هر مبحث را عنوان می کنند. اساتید در مورد دستگاه های مختلف که ممکن است در آزمون آسکی زنان وجود داشته باشند توضیحاتی را ارائه می دهند. در ادامه مباحثی که در دوره آنلاین آسکی زنان سال 99 توسط اساتید مطرح خواهد شد را بیان خواهیم کرد.

 • پلویک
 • نازایی
 • Hysteroscopy
 • Hysteroscopy Diagnostic
 • perforation

  bleeding

  anesthesia

  distention media

 • Hysteroscopy operative
 • Laparoscopy
 • Diagnostic laparoscopy
 • Therapeutic (operative) laparoscopy

ساعت تدریس در این دوره 6 الی 10 ساعت می باشد. علاوه بر مباحث فوق در دوره آنلاین آسکی زنان مباحث زیر نیز تدریس می شود.

در ادامه یک نمونه سوال از آزمون آسکی زنان را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با سوالات آزمون pmp آشنایی داشته باشید.

نمونه سوال آسکی زنان

یک نمونه سوال از آسکی رشته زنان و زایمان در مرحله pmp را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

خانم 49 ساله‌ای بعلت خونریزی غیرطبیعی رحمی از 6 ماه قبل مراجعه کرده است.
الف – چه اقدامی را صحیح می‌دانید؟
 بیوپسی آندومتر سرپایی 1+
D&C 1-
هیسترکتومی 1-
پروژسترون سیکلیک 1-
ب – این خانم بیوپسی آندومتر سرپایی شده است. جواب پاتولوژی هیپرپلازی آتیپیک کمپلکس است. چه اقدامی را صحیح می‌دانید؟
هیسترکتومی 1-
D&C هیستروسکوپی 1+
megestrol 1-
بازخوانی لام و بلاک 1-
ج- این خانم D&C هیستروسکوپی انجام شده و نمونه‌گیری و پاتولوژی کانسر آندومتروئید را نشان داده است. چه اقدامی را صحیح می‌دانید؟
هیسترکتومی – افارکتومی 1+
رادیوتراپی 1-
کموتراپی نئوادجوانت 1-
MRI 1-
د- در این خانم هیسترکتومی و انفارکتومی دوطرفه و اوفورکتومی انجام شده است. در پاتولوژی ترمور 2 و تودۀ کانسری تا نزدیک سروز میومتر رسیده است. اندازه توده حدود 3 سانتیمتر است. چه اقدامی را صحیح می‌دانید؟
رادیوتراپی لگنی و براکی تراپی 1+
براکی تراپی 1-
رادیوتراپی با فیلد گسترده 1-

کارگاه آمادگی آزمون آسکی رشته زنان

[fusion_button link=”https://drsharif.org/product/%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a2%d8%b3%da%a9%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86″ text_transform=”” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]کلیک کنید.[/fusion_button]

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *