در این مقاله قصد داریم در مورد کتاب هوشمند پزشکی مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم تا با این محصول جدید و بسیار پر کاربرد آشنا شوید و بتوانید از آن استفاده کنید.

کتاب هوشمند پزشکی چیست؟

کتاب هوشمند پزشکی یک کتاب تمام و کمال پزشکی بحساب می آید بدلیل اینکه محتوای لازم که شما برای یک مطالعه دقیق نیاز دارید در آن وجود دارد. این کتاب با دیگر کتاب های پزشکی بسیار متفاوت است، چراکه در این نوع کتاب بستری هوشمند برای ارائه محتوایی اضافه بر آنچه در کتاب وجود دارد، فراهم شده تا کمک شایانی به یادگیری هر چه بهتر مطالب مهم و کلیدی رفرنس های مربوطه کند. در کتاب هوشمند پزشکی از تکنولوژی QR استفاده می شود. این سیستم نسل پیشرفت تر بارکد است همانطور که میدانید در تکنولوژی بارکد با توجه به فاصله خطوط یک عدد generate می شود.

اما در تکنولوژی QR علاوه بر اعداد حروف نیز وجود دارند و امکانات بیشتری را ارائه می دهد. باتوجه به تراکم نقاط و شکل چینش خانه های داخل QR می تواند علاوه بر اعداد و حروف بخش های مختلفی مانند: اسم، شماره تماس، لینک و موارد دیگر که بستگی به generate کد QR دارد وجود داشته باشد که میتوان هر کدام از این موارد را فیلد بندی کرد. حتی میتوان داخل QR تصاویر قرار بگیرد. نحوه تولید کد QR بسیار ساده می باشد و در اپلیکیشن های مختلف و بصورت آنلاین تولید QR امکان پذیر است. در کتاب هوشمند پزشکی از این تکنولوژی برای مطالعه هر چه بهتر نکات مهم و کلیدی رفرنس ها استفاده می شود.

چرا باید از کتاب هوشمند پزشکی استفاده کنیم؟

چاپ کتاب های ترجمه شده رفرنس پزشکی در برخی از موارد با مشکلاتی از قبیل سایز صفحات، عدم خوانا بودن متن، کیفیت ضعیف کاغذ، واضح نبودن تصاویر، سایز نبودن نمودار با صفحات کتاب، مشخص نبودن الگوریتم ها به واسطه کیفیت پایین چاپ مواجه است. حتی به دلیل تخصصی بودن مباحث پزشکی ممکن است در ترجمه ابهاماتی وجود داشته باشد و از لحاظ ظاهری مطالعه کتاب خسته کننده باشد. این امکان نیز وجود دارد که پس از مطالعه مبحثی، نتوان آن را بدرستی یاد گرفت و نیاز است که اساتید آن مبحث را توضیح دهند تا بتوانید به راحتی مبحث را درک کرده و فرا بگیرید.

در کتاب هوشمند پزشکی تمامی مشکلات فوق حل شده است و سعی شده یادگیری مباحث بسیار آسان شود و مطالعه کتاب خسته کنند نباشد و تمامی ابهامات رفع شده باشد. در ادامه توضیحات بیشتر را در مورد این کتاب ارائه خواهیم داد.

خرید کتاب پزشکی زبان اصلی

کاربرد QR در کتاب هوشمند پزشکی

کاربرد QR در کتاب ها برای فراخوانی اطلاعات مختلف از یک آدرس URL است. با استفاده از کد QR قابلیت های مختلف وب با صنعت چاپ و نشر ترکیب می شود و این موضوع میتواند کمک شایانی به یادگیری مباحث سخت و پیچیده پزشکی کند. بطور کلی با استفاده از کد QR تکنولوژی واقعیت افزوده به کتاب های پزشکی اضافه شده است و پزشکان عزیز می توانند با یک کد و اپلیکشین ابهاماتی که احتمالا در کتاب وجود دارد را رفع کنند، این روش کمک بسیاری به یادگیری هر چه سریع تر مطالب کتاب می کنید.

با قرار دادن موبایل خود بر روی کد QR که داخل صفحات کتاب هوشمند پزشکی تعبیه شده است میتوانید از محتوای گوناگون مطالب بهره مند شوید که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

در کتاب های هوشمند پزشکی چه امکاناتی وجود دارد؟

در این کتاب موارد زیر وجود دارد:

 1. تصاویر
 2. الگوریتم ها
 3. جداول
 4. متون رفرنس اصلی
 5. فیلم های آموزشی (توضیحات اساتید)
 6. پادکست های آموزشی

در ادامه موارد فوق را توضیح خواهیم داد.

تصاویر

شاید این سوال پیش آید که تصاویر در تمامی کتاب ها وجود دارد و نیازی به کتاب هوشمند پزشکی نیست! در پاسخ به این سوال باید گفت به دلایل مختلف مانند کیفیت چاپ، محدودیت اندازه و… ممکن است تصاویر واضح نباشد و شما نمی توانید تصاویر با کیفیت را مشاهده کنید به همین دلیل بسیاری از داوطلبان از تصایر رادیولوژی کتاب ها ناراضی هستند. از طرفی هرچه کیفیت تصاویر کتاب افزایش یابد به همان نسبت قیمت کتاب نیز افزایش پیدا می کند.

اما در کتاب هوشمند پزشکی میتوانید تصاویر را واضح تر و با کیفیت بالا، چندین رنگ از چندین لایه، با قابلیت زوم بالا نمایش داد. میتوانید تصاویر رادیولوژی را با کیفیت بسیار بالا مشاهده و نسبت به تشخیص آن بدرستی عمل کرد. تصاویر با کیفیت و وضوح بسیار بالا این نوع کتاب اضافه شده است که این موضوع می تواند در یادگیری بیشتر مطلب به شما کمک کند.

الگوریتم ها و جداول

بدلیل محدویت اندازه در چاپ و نشر کتاب های مختلف پزشکی ممکن است نیاز باشد سایز الگوریتم و جداول کم شود تا بتوان آن را در صفحه کتاب جا گذاری کرد این موضوع ممکن است باعث ناخوانا شدن الگوریتم ها و جداول داخل کتاب شود و از طرفی پیدا کردن الگوریتم و جداول از رفرنس اصلی بسیار زمان بر است از این رو داوطلبان محترم برای درک بهتر یک الگوریتم یا جدول باید وقت زیادی صرف کنند تا بتوانند آن را آنالیز کرده و فرا بگیرند. در کتاب هوشمند پزشکی میتوانید الگوریتم ها و جداول مختلف را همزمان با مطالعه کتاب با کیفیت بسیار بالا در موبایل خود مشاهده و اقدام به تحلیل آن کنید. این امر باعث افزایش سرعت مطالعه و یادگیری بهتر الگوریتم ها و جداول خواهد شد.

متون رفرنس اصلی

ممکن است پس از مطالعه کتب ترجمه شده و یا ترجمه و تخلیص شده رفرنس های پزشکی نیاز به رفرنس اصلی داشته باشید پیدا کردن همان مبحث در همان زمان در رفرنس اصلی بسیار دشوار است. فرض کنید رفرنسی دارای 6000 صفحه به زبان لاتین باشد و شما باید برای پیدا کردن مبحث مورد نظرتان تمامی این صفحات را جستجو کنید تا بتوانید به مبحث مورد نظر برسید اما در کتاب هوشند پزشکی میتوانید در انتهای هر مبحث یا فصل اگر ابهامی یا اشاره ای به رفرنس وجود داشته باشد رفرنس اصلی را با استفاده از تکنولوژی QR و واقعیت افزوده را در موبایل خود مشاهده کنید و ابهامات خود را رفع کنید.

کتاب های پزشکی ترم اول

فیلم های آموزشی پزشکی

در مطالعه کتاب های گوناگون درسی ممکن است مباحث مختلفی وجود داشته باشد که بسیار پیچیده باشد و درک آن نیاز به آموزش باشد در کتب خلاصه و ترجمه شده رفرنس پزشکی این موضوع بسیار رخ می دهد و ممکن است پس از مطالعه کتاب مبحثی را متوجه نشده و برای درک آن مبحث نیاز به آموزش بیشتر داشته باشید. از این رو با قابلیت واقعیت افزوده کتاب هوشمند پزشکی اگر برخی از مباحث را نتوانسید به درستی درک کنید میتوانید ویدئو آموزشی همان مبحث را با اسکن کد QR در اپیلیکشن مشاهده کنید.

سوال اینجاست ممکن است فیلم آموزشی مباحث گوناگون پزشکی در پلتفرم های مشهوری مانند یوتیوب، آپارات و.. موجود باشد چه لزومی دارد از کتاب هوشمند پزشکی استفاده شود؟ همانطور که گفته شد در کتاب های هوشمند پزشکی پس از اتمام هر مبحث به صلاحدید مولفین و اساتید ویدئو مورد نظر آن وجود دارد این یعنی شما نیازی به جستجو میان هزاران ویدئو در پلتفرم های مختلف ندارید از طرفی ممکن است ویدئوهای موجود در این پلتفرم ها مانند یوتیوب به زبان های گوناگون باشد حتی ممکن است بتوان ویدئو آموزشی پزشکی را یافت ولی با مبحثی که شما مطالعه می کنید بسیار متفاوت باشد.

اما در کتاب هوشمند پزشکی مدرسین به زبان فارسی اقدام به آموزش برخی مباحث سخت، پیچیده و غامض می کنند و آن ها را بصورت روان تشریح می کنند. مشاهده فیلم های آموزشی قابل درک تر است و تبدیل نمودن مطالب به متن گاها بسیار دشوار است چرا که ممکن است مبحثی در فیلم آموزشی بصورت روان بیان شود و همان مبحث در زمان تبدیل نمودن به متن و ویراستاری بسیار پیچیده و درک آن سخت شود اما مشاهده فیلم آموزشی با بیان محاوره ای باعث درک بهتر موضوع می شود.

پادکست های آموزشی پزشکی

یادگیری از طریق گوش دادن به پادکست های آموزشی گاها بسیار آسان تر از مطالعه متون تحصصی است. اساتید در هنگام آموزش از طریق پادکست ها مطالب سخت تر و بصورت خلاصه توضیح می دهند و در مورد موضوعات جزئی تر نیز بحث می کنند که ممکن است در متن هیچ کتابی وجود نداشته باشد و صرفا جهت یادگیری بهتر موضوع عنوان شود.

در کتاب هوشمند پزشکی کتاب بعنوان یک رسانه مکتوب به یک مجموعه چند رسانه ای تبدیل می شود.

ما تنها ارائه دهنده کتاب های هوشمند پزشکی هستیم

موسسه رهپویان شریف با طرح ها و ایده های خلاقانه در مسیر هرچه بهتر مطالعه و موفقیت در آزمون های پزشکی همراه همیشگی تمامی داوطلبان آزمون ارتقا و بورد تخصصی می باشد از همین رو این موسسه مجری طرح بزرگ و تحول آفرین کتاب هوشمند پزشکی است تا داوطلبان بتوانند برای شرکت در آزمون های ارتقا و بورد با مطالعه به روش نوین سطح آمادگی خود را افزایش دهند و در این آزمون ها موفق شوند.

چگونه میتوان کتاب های هوشمند را تهیه نمود؟

برای تهیه و اطلاع بیشتر از این کتاب میتوانید با شماره 02166908000 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه رهپویان شریف شما را در تهیه و آشنایی محصولات مختلف آمادگی آزمون های مختلف پزشکی و کتاب هوشمند پزشکی راهنمایی کنند.

دلایل اجرای طرح کتاب های هوشمند

موسسه رهپویان شریف دارای سابقه 20 ساله در زمینه ارائه محصولات کمک آموزشی تخصصی پزشکی می باشد و دارای درک عمیق از پزشکان رزیدنت سال اول تا مقطع بورد تخصصی است و با چالش های این عزیزان آشنایی کامل دارد. اغلب چالش های داوطلبان شامل: یک نواخت بودن، نامفهوم بودن بخش هایی از رفرنس ترجمه و تخلیص شده می باشد و موسسه رهپویان شریف برای رفع این چالش ها اقدام به ارائه کتاب هوشمند پزشکی با تکنولوژی QR و واقعیت افزوده نموده تا داوطلبان بتوانند چالش های خود مبنی بر عدم یادگیری متون پیچیده ترجمه و تخلیص شده رفرنس های پزشکی را با همراه کردن فیلم های آموزشی، پادکست، تصاویر با کیفیت، جداول، الگوریتم ها و دسترسی آسان به رفرنس اصلی مرتفع نمایند.

سوال اینجاست چگونه نیاز هر کتاب رفع می شود؟ موسسه رهپویان شریف از چه روشی می تواند متوجه شود که در انتهای هر مبحث کتاب هوشمند پزشکی نیاز به ارائه یکی از موارد فیلم های آموزشی، پادکست، تصاویر با کیفیت، جداول، الگوریتم ها و قسمتی از رفرنس اصلی است؟ از آنجایی که موسسه رهپویان شریف در مشورت مکرر با اساتید و رتبه های بورد سراسر کشور می باشد جهت ارائه فیلم های آموزشی، پادکست، تصاویر با کیفیت، جداول، الگوریتم ها و قسمتی از رفرنس اصلی در انتهای هر مبحث از کتاب های هوشمند پزشکی از ایشان راهنمایی می گیرد و در نهایت تعیین می کنند کدام یک از موارد در انتهای هر مبحث قرار داده شود.

مزایایی کتاب هوشمند پزشکی

باتوجه به مواردی که به این کتاب اضافه شده است دارای مزایایی نیز است که شامل موارد زیر می باشد:

 • همه چیز برای مطالعه دقیق تر فراهم شده است
 • رفع ابهامات
 • محتوای غیر متنی گوناگون با کیفیت بالا (تصاویر، الگوریتم ها، جداول، متون رفرنس، تصاویر رادیولوژی، فیلم آموزشی و پادکست)
 • صرف جویی در زمان
 • امکان اضافه نمودن و افزایش محتوای مختلف در کد QR
 • یادگیری با سرعت بیشتر
 • عدم یکنواختی در مطالعه
 • اتصال آموزش به نشر
 • کاهش استرس و اضطراب
 • تکمیل نمودن موارد ممکن برای یادگیری
 • عدم نیاز به مراجعه رفرنس و جستجوی مبحثی در رفرنس
 • دستیاری هوشمند برای آموزش
چگونه میتوان از محتوای چند رسانه ای کتب هوشمند استفاده نمود؟

برای استفاده از محتوای گوناگون کتاب هوشمند پزشکی باید ابتدا اپلیکیشن موسسه رهپویان شریف را نصب کنید. این اپلیکیشن قابل نصب بر روی سیستم عامل آی او اس، اندروید و ویندوز موبایل است. پس از نصب اپلیکیشن رهپویان شریف باید سری جدید کتاب های کیمیا (کیمیا هوشمند) را خریداری کنید این سری کتاب ها شامل خلاصه رفرنس پزشکی است که در انتهای هر مبحث آن سوالات همان فصل از آزمون ارتقا و بورد 5 سال گذشته بهمراه پاسخ تشریحی وجود دارد. در انتهای هر مبحث از سری کتاب های کیمیا یک کد QR کد QR کتاب پزشکی قرار داده شده است. برای بهره مندی از محتوایی گوناگون باید وارد قسمت بارکد خوان اپلیکیشن رهپویان شریف شوید و QR را اسکن کنید. پس از اسکن کد و وارد کردن سپورد دریافتی از موسسه شما میتوانید از محتوای گوناگون کتاب هوشمند پزشکی بهره مند شوید.