معاون درمان وزیر بهداشت در گفت‌وگو با طب شریف: به زودی بسته حمایتی از پزشکان متخصص برای ماندگاری در مناطق محروم رونمایی می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت

معاون درمان وزیر بهداشت در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال طب شریف درخصوص برنامه‌های وزارت بهداشت برای حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، گفت: «همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند، مشکل دسترسی به پزشکان، مربوط به بحث توزیع است. برای اینکه یک پزشک متخصص شود، بعد از فارغ‌التحصیلی باید یک دوره طرح در مناطق محروم بگذراند که توزیع این پزشکان را وزارت بهداشت براساس سامانه انجام می‌دهد. درواقع پزشکان متعهد هستند که دوره طرح خود را در مناطق محروم بگذرانند. اما برای اینکه آنها را در مناطق محروم حفظ کنیم، باید ماندگاری پزشکان را تسهیل کنیم.»

«دکتر سعید کرمی» ادامه داد: «پیشنهاد ما این است که تسهیلاتی را فراهم کنیم و البته از آنجا که بسته پیشنهادی ما هنوز تصویب نشده، من آن را اعلام نمی‌کنم. به طور خلاصه باید کاری کنیم که پزشک متخصص بعد از دوره طرح، خودش در مناطق محروم کار کند. چرا که مردم مناطق محروم حق دارند که پزشک متخصص ماندگار داشته باشند. در مورد مناطق محروم یک سهمیه وجود دارد که  حدود ۳۰ درصد است که از این طریق هم می‌توانیم به شکل بومی‌گزینی پزشکانی که می‌خواهند تخصص بخوانند را جذب کنیم تا آنها در همان مناطق خدمت خود را ارائه ‌دهند. در کل باید کاری کنیم که خود پزشک با رضایت به مناطق محروم برود. اگر توانستیم بسته پیشنهادی را تصویب کنیم و قطعی شد، جزئیات آن را اعلام می‌کنیم.»

  رزیدنت‌ها باید هر مطلب را طوری بخوانند که انگار بار اول است که با آن مواجه می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *