سوالات آزمون بورد غیرقابل پیش‌بینی است

آزمون بورد تخصصی

«رشته داخلی به دلیل کشیک‌هایی که دارد، برای قبولی در آزمون بورد نیازمند مدیریت زمان است.» این را «دکتر مینو حیدری الماسی» به طب شریف می‌گوید: «به نظرم اگر داوطلبان از اوایل سال یک، ۲ و ۳ بیماران را به‌صورت کیس به کیس بخوانند، مطالب بیشتر در ذهن آنها باقی می‌ماند. از آنجا که بخشی از مطالب تستی است و فراموش می‌شود، باید سعی به تکرار کنیم و مطالب را چند بار خوانده و مرور کنیم تا جا بیفتد.»

از نظر او سوالات آزمون بورد یک مقدار غیرقابل پیش‌بینی است و نمی‌توان حدس زد که از کدام بخش کتاب سوال می‌آید: «درواقع به این شکل نیست که فقط از مباحث شایع سوال بیاید، بلکه داوطلبان باید طوری کتاب را بخوانند که روی همه قسمت‌ها تسلط داشته باشند. درست است که بیشتر احتمال سوال از قسمت‌های مهمتر وجود دارد اما خب از طرفی هم نمی‌شود بخش‌هایی از کتاب را حذف کرد و باید یک تسلط نسبی روی کتاب داشت.»

دکتر حیدری معتقد است که داوطبان باید یک مطالعه آهسته و پیوسته داشته باشند و از اوایل سال خیلی خود را خسته نکنند و تا نزدیک زمان آزمون انرژی داشته باشند. درواقع به شکلی برنامه‌ریزی را انجام دهند که بتوانند چندین بار آن را مرور کنند، مطالب مهم را خلاصه‌برداری کنند و همراه خود داشته باشند.

مشروح این گفت‌وگو را در شماره آینده نشریه طب شریف بخوانید…

  ای کاش به جای کار کشیدن از رزیدنت‌ها، به آموزش آنها بها می‌دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *