آزمون بورد تخصصی

آزمون بورد تخصصی به منظور ارزیابی دانش و مهارت متخصصین رشته های پزشکی هر ساله در سراسر کشور برگزار می گردد. مرجع برگزاری امتحانات بورد تخصصی ، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است.

شرکت کنندگان دراین آزمون متخصصین محترم رشته های مختلف علوم پزشکی هستند واز طریق شرکت در این آزمون دانش بالینی و مهارت خود را محک می زنند. آزمون های دانشنامه یکی ازبالاترین سطوح امتحانات گروه علوم پزشکی در سطح کشور بوده و پیش نیاز پذیرش پزشکان متخصص محترم به عنوان اعضا هیات علمی دانشگاه و یا شرکت در امتحانات پذیرش دستیار فوق تخصصی می باشد.

نحوه اجرا و شرط قبولی در آزمون بورد تخصصی

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، همه ساله در شهریور ماه و تنها در یک نوبت، اقدام به برگزاری این آزمون می نماید. در حال حاضر نحوه برگزاری آزمون به صورت الکترونیک بوده که در دانشگاههای علوم پزشکی منتخب برگزار میگردد.

این آزمون در دو مرحله  کتبی و شفاهی برگزار می گردد، در ابتدا داوطلب در آزمون کتبی شرکت می کند. تعداد سوالات این آزمون 150 سوال و مدت زمان آن، 210 دقیقه است. بعد ازآزمون کتبی، آزمون شفاهی به صورت PMP/KFP  -مصاحبه بالینی برگزار می گردد. داوطلبی مجاز به شرکت در آزمون شفاهی است که حد نصاب قبولی در آزمون کتبی را کسب کرده باشد. حد نصاب قبولی در آزمون کتبی و شفاهی حداقل 70 درصد کل نمره است.

عدم قبولی در آزمون شفاهی بورد

اگر داوطلبی در آزمون کتبی قبول شده و در آزمون شفاهی مردود گردد، حداکثر تا 5 مرتبه امکان شرکت مجدد در آزمون شفاهی را تا کسب حدنصاب قبولی دارد. مدت زمان اعتبار قبولی در آزمون کتبی 5 سال است که داوطلب موظف است پس از اتمام این بازه زمانی، مجددا در آزمون کتبی شرکت نماید. لازم به ذکر است که آزمون بورد تخصصی نمره منفی ندارد.

همه ساله کلید سوالات این آزمون چند هفته پس از برگزاری سراسری آن در سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد.

محصولات و خدمات موسسه رهپویان شریف برای داوطلبین آزمون دانشنامه

موسسه رهپویان شریف با سابقه ای بیش از بیست و دوسال، برندی معتبر و پیشگام در ارایه انواع خدمات ومحصولات به دستیاران و متخصصین رشته های مختلف علوم پزشکی جهت شرکت در آزمون ارتقاء و بورد تخصصی می باشد. این خدمات شامل انواع کتب تالیفی، فیلم ها یا دوره های آموزشی آنلاین میباشد.

کتب کیمیا هوشمند یکی از ارزشمندترین مراجع مطالعه برای شرکت در این آزمون است. این کتب ترجمه ای جامع از رفرنس های اعلام شده از سوی سازمان سنجش است.

همچنین دوره های آنلاین موسسه، شامل کارگاه های آمادگی برای آزمون آسکی است در این دوره ها مباحث مختلف و مهمترین نکات در ارتباط با آزمون توسط اساتید رشته های تخصصی تدریس می شود.

لازم به ذکر است که پس از برگزاری دوره های مذکور، فیلم آنها در قالب فیلم کارگاه آسکی از سوی موسسه رهپویان شریف ارائه می گردد که قابل خرید از طریق سایت موسسه نیز می باشد.

برگزاری آزمون های شبیه سازی شده PMP/KFP نیز خدمتی دیگر از سوی موسسه رهپویان شریف است که  دستیاران محترم را با انواع کیس های شبیه سازی شده به منظور محک زدن دانش بالینی آنها مواجه می نماید. شرکت در این آزمون های آزمایشی، شما داوطلبان محترم را برای شرکت در آزمون شفاهی آماده می نماید.

  فلش کارت رهپویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *