تقریبا اکثر خدمات هوشمند ارائه شده موسسه رهپویان شریف بوسیله اسکن کردن QR توسط اپلیکیشن امکانپذیر است. چنانچه بخواهیم QR ها را بوسیله اپلیکیشن اسکن کنیم، باید مراحل زیر را انجام دهیم.

۱- در ابتدا اپلیکیشن مخصوص را نصب می کنیم و سپس به آن وارد می شویم

۲- پس از ورود به اپلیکیشن، بر روی آیکون «اسکن کیو آر» کلیک می کنیم

استفاده از محتوای هوشمند QR

توجه:
چنانچه قبلاً کتاب یا خدمات موسسه را تهیه نکرده باشید، با پیام زیر مواجه می شوید:

استفاده از محتوای هوشمند QR

۳- چنانچه قبلاً محصولات موسسه را تهیه کرده باشید، در هنگام اولین ورود با پیام زیر مواجه می شوید. در این پیام، سیستم عامل از شما اجازه می خواهد که دسترسی به دوربین موبایلتان را به اپلیکیشن تایید کنید. (اپلیکیشن باید حتما به دوربین موبایل شما دسترسی داشته باشد تا بتواند QR ها را ببیند و اسکن کند)

استفاده از محتوای هوشمند QR

۴- پس از تایید دسترسی اپلیکیشن دوربین موبایل، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد. حالا باید موبایل خود را بر روی QR ها (مثلا در کتاب) بگیرید تا آنرا شناسایی کند. (شما می توانید تصویری که دوربین موبالتان می بیند را در بخشی که در این تصویر با رنگ مشکی پوشانده ایم مشاهده و زاویه را کنید)

توجه:
الف: چنانچه اپلیکیشن نتوانست به درستی QR را اسکن کند، لطفاً در ابتدا لنز دوربین موبایل خود را به خوبی پاک کنید و مطمئن شوید که نور محیط برای اسکن کردن مناسب باشد. همچنین ممکن است چنانچه زاویه اسکن مناسب نباشد، اپلیکیشن نتواند به خوبی اسکن کند. بنابراین دوربین موبایل خود را با فاصله و در زاویه مناسب بر روی QR بگیرید تا شناسایی شود.
ب: درصورتیکه خدمات موسسه را تهیه کرده باشید اما این QR که در میخواهید اسکن کنید جزو آنها نباشد، با پیام «شما مجاز به استفاده از این محتوا نیستید» مواجه خواهید شد. (در این زمان با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و این محصول را تهیه نمایید تا دسترسی به این محتوا برایتان فراهم شود.

استفاده از محتوای هوشمند QR

۵- پس از اسکن کردن هرکدام QR ها، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه، عنوان سرفصل در کادر B قابل مشاهده است. شما می توانید با کلیک بر روی هرکدام از محتواها که در کادر D وجود دارد، آنرا مشاهده فرمایید. چنانچه وارد هرکدام از محتواها شدید (شامل تصاویر، ویدیوها، پادکست ها، متن رفرنس اصلی، و…) می توانید با کلید فلش (کادر A) به همین صفحه بازگردید و چنانچه بخواهید کلا از این QR خارج شوید، می توانید از علامت ضربدر (کادر C) استفاده فرمایید.

استفاده از محتوای هوشمند QR